News

7/6/2021: Qeverisja: Busti i Skënderbeut në Budapest, Meta: Lidhjet mes dy popujve, legjendare

Spread the love

Presidenti Ilir Meta përuroi dje bustin e Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu, të vendosur në parkun qendror Városliget të Budapestit. Kreu i shtetit theksoi se, “nuk ka figurë historike, e cila simbolizon dhe mishëron më shumë rrënjët e…

News Watch
Author: News Watch

Leave a Reply

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.

New Report

Close

Enable Notifications    OK No thanks